Atraskite savo aistrą – įžiebkite savo gyvenimo tikslą

Tiek daug iš mūsų sustoja darbuose tik dėl pinigų – darbuose, kurie dusina jų sielas, bet apmoka sąskaitas.

Aš buvau ten. Nejausdama prasmės ir tikslo pojūčio. Kai palikau korporacinį darbą, praleidau metus keliaudama, ieškodama, koks yra mano gyvenimo tikslas.

Buvo akimirkų, kai jaučiausi pasimetusi, bet nė akimirkai nesigailinti ir nenusivylusi dėl savo sprendimo! Jaučiausi tokia apribota ir įkalinta tarsi narve, kai turėdavau kiekvieną dieną tikrinti tas pačias sutartis prie kompiuterio, nejausdama šių naujai atrandamų esminių gyvenimo pojūčių – džiaugsmo, laimės ir plėtimosi!

Per tuos metus aš išbandžiau daugybę aistrų ir visos jos mane “vežė“. Jaučiausi, kaip tas pagrindinis veikėjas filme „Pretendentas“ (ir dabar dar tebesijaučiu!). Pamenate: „Kuo jūs dirbate?“, „Šiandien? Šiandien aš esu fotografas.“, „Kas jūs esate? Aš esu žunalistas.“, „Kas jūs esate? Šiandien? Gydytojas.“.

Buvo tiek daug variantų ir visi jie, galiausiai, suėjo į tai, kuo dabar užsiimu – mano pačios susikurtą darbą, kuriame aš apjungiau ir galiu suderinti viename viską, kas aš esu, visus savo pomėgius, savybes ir aistras, o svarbiausia – savo Sielą. Visa tai visada gyveno many – būti kitų įkvėpėja, matyti didžiausią potencialą kituose, pakelti ir kreipti jų sielos išsipildymo keliu.

Taip priėjau prie to, kuo aš esu čia, ką šiandien vadinu „Sielos Gide“.


„Koks yra mano gyvenimo tikslas?“


Tikslo ir prasmės pojūtis yra fundamentinė mūsų laimės dalis, tačiau dažnai mes netikime, kad mes galime atrasti tai savo darbe. Štai vienas dalykas – prasmė ir tikslas nebūtinai turi ateiti iš jūsų darbo, tai gali ateiti iš jūsų hobio (kaip daugumai menininkų) arba iš pasitenkinimo pojūčio, kurį jūs gaunate, padėdami kitiems, savanoriaudami. Daug daugiau prasmės aš jaučiau savo savanoriškuose darbuose, nei bet kuriame apmokamame. Korporaciniame darbe aš atradau, kad mano laimės pojūtis nesikeičia, didėjant uždarbiui. Vienas dalykas išlieka tikras – prasmė ir tikslas yra daug svarbiau, nei pinigai gali nupirkti.

Kiekvienas žmogus šioje planetoje turi tą patį tikslą – pažinti meilę. Taip paprasta. Jūsų tikslas gali būti to versija, pavyzdžiui, pažinti meilę sau ir pan. Jūsų gyvenimo teisė yra patirti meilę. Džiaugsmas (laimė) yra meilės forma.

Per savo gyvenimą jūs turėsite daug patirčių, kurios padės jums pajausti šitas kokybes. Netgi taip vadinamos negatyvios patirtys mus priartina prie meilės pažinimo. Visos patirtys padeda mums susijungti su begaliniu meilės šaltiniu mūsų pačių sieloje ir visatoje. Jūsų siela pasirinko tam tikras patirtis, kurios padės jums su šiomis pamokomis, pvz. darbas su vaikais, buvimas menininku, pagalba žmonėms, darbas su gyvūnais ir pan.

Jūsų ego mėgsta jus trikdyti, versdamas galvoti, kad viskas yra tik apie tai, ką jūs darote gyvenime. Tai jus palaiko nesibaigiančiame darymo ir darymo cikle, niekada nesurandant laimės. Svarbi dalis yra ne taip jaudintis dėl to, ką tu darai. Pati svarbiausia dalis yra BUVIMAS, ne darymas. Galų gale, mes visi esame žmogiškos būtybės, ne žmogiški darytojai.

Pratimas žemiau padės jums atrasti jūsų aistras – tai yra dalykai, kurie jums leidžia patirti meilę, džiaugsmą ir laimę šiame gyvenime. Kuo labiau jūs susitelkiate į savo aistras ir meilės, džiaugsmo ir plėtimosi, kurie slypi jose, patyrimą, tuo daugiau jūs apkabinate ir išreiškiate savo sielos tikslo.

Jūsų aistrų suradimas yra susijęs su jautimu. Mes galime daryti tai, ko tikisi kiti, ko tikisi visuomenė, ir žymėti varneles langeliuose, įstatydami save į tai, ką dabartinės kolektyvinės įsitikinimo sistemos apibrėžia, kaip buvimą sėkmingu. Tačiau susijungimas su savo jausmais, t.y. vidine vedimo sistema, sukurta jūsų sielos (!) – yra tai, kas palaiko jus jūsų vėžėse!


Tikslo patyrimas nėra tai, ką mūsų Ego sako, bet tai, ką mūsų Siela jaučia.


Prieš pradėdami…

Nustatykite savo intenciją (ketinimą), pavydžiui:

“Aš noriai ir džiaugsmingai susijungiu su aistromis, kurios man padeda patirti mano sielos tikslą”

Paprašykite savo gidų ir angelų jums padėti šiame procese. Jie gali jums padėti susijungti su tinkamais žmonėmis, vietomis, kursais, kad padėtų pristatyti jūsų aistras į jūsų gyvenimą.

1 žingsnis – susijunkite su savo Širdimi ir Siela

Susijunkite su savo širdies ir sielos energija. Jūs galite pradėti savo aistros atradimo nuotykį, bet jei jūsų širdis nėra atvira, galite nueiti klaidingu keliu. Jei praleidote metus su ego/ protu kontrolėje, jums gali prireikti laiko padirbėti ties šiuo žingsniu. Skirkite kelias akimirkas kasdien savo „Sielos laikui“, sutelkdami dėmesį į savo kvėpavimą, rimtį (ramybę) ir atsipalaidavimą. Tęskite šitą žingsnį per visą procesą.

2 žingsnis – Atpažinkite savo aistras 

Atpažinkite tai, kas jus nušviečia, kas leidžia dainuoti jūsų sielai. Atpažinkite džiaugsmo/ laimės/ meilės pojūčius. Jūs galite atpažinti kitus kartus jūsų gyvenime, kai jūs patyrėte šiuos pojūčius, sekdami klausimais žemiau.

 1. Kas verčia jus šypsotis? (veiklos, žmonės, renginiai, hobiai, projektai, t.t.). Galvokite apie dabartį ir praeitį, ypač, ką jūs mylėjote, kai buvote vaikas. 
 2. Kas jums yra lengva (lengvai išeina/ pavyksta)?
 3. Kada jūs prarandate laiko nuovoką, kažką darydami?
 4. Kas įžiebia jūsų kūrybingumą?
 5. Ką darytumėte nemokamai arba jei nebūtų jokių kitų apribojimų?
 6. Apie ką jūs norėtumėte kalbėti?
 7. Apie ką jūs praleidžiate valandų valandas skaitydami?
 8. Pareflektuokite apie savo  darbinį gyvenimą. Ar yra kokių nors temų jūsų karjeros kelyje? Pavyzdžiui: dirbote sveikatos priežiūros srityje = pagalba žmonėms.

Būkite detektyvas. Plėskite savo protą ir atraskite visa tai apie save!  Klauskite žmonių idėjų. Matykite, ką kiti atranda, kaip savo aistras. Ieškokite idėjų internete (pvz. atlikite Google paiešką „hobių idėjos“). Kuo daugiau galimybių surasite, tuo labiau tikėtina, kad rasite savo aistrą (as).

3 žingsnis – Sekite savo Palaima!

Kas sako, kad jūs negalite? Svarbiausias žingsnis yra skirti laiko daryti tuos dalykus, kuriuos jūs mylite. Pradėkite atnešti savo aistras į gyvenimą. Darykite tai prioritetu. Susijunkite su džiaugsmo pojūčiu! 

Ego bandys uždelsti, versdamas jus tikėti, kad jūs neturite pakankamai laiko, kad jūs nenusipelnėte, kad jūsų vaikams jūsų reikia (žiurėkite 5 žingsnį). Neįsitraukite į ego istorijas!

 • Pirmiausia, pabandykite. Prieš šokdami į tai, kaip karjerą, išbandykite tai – darykite tai, kaip hobį arba gretutinį darbą. Ar džiaugsmo jausmai išlieka?
 • Galbūt norėsite išbandyti kursus, kurie padėtų vystyti įgūdžius. Dažnai tai yra geras išbandymas, nes jūs galite praktiškai susijungti su tuo ir iš tikrųjų atpažinti, kaip jūs jaučiatės ir ar tai yra jūsų tikroji aistra.

4 žingsnis – Testuokite savo aistrą (as)

 • Ar jūsų aistra kuria fizinius (juntamus) lengvumo ir atvirumo pojūčius, t.y. plečia jus?
 • Ar jūsų aistra kviečia pasaulį?
 • Ar jūsų aistra kviečia vienybę/ vienį?
 • Ar jūsų aistra leidžia jūsų kūnui ir sielai jaustis atsipalaidavusiems?
 • Ar jūsų aistra sujungia jus su jūsų tikruoju savimi?
 • Ar jūsų aistra leidžia jums patirti bet kurią iš toliau išvardintų meile pagrįstų emocijų: džiaugsmą, tikėjimą, vidinę stiprybę, pasitikėjimą, laimę, rūpinimąsi, dalijimąsi, atvirumą, atleidimą, aistrą, harmoniją, nuoširdumą, grožį, meilę sau, atjautą, savęs vertinimą, pagarbą, priėmimą, ramybę, balansą tarp davimo ir gavimo, supratimą, pozityvumą, viltį, švelnumą, empatiją, ramybę arba kantrybę?

5 žingsnis – Atpažinkite bet kokius blokus

Kai atpažinote savo aistras, jūs galite atrasti blokuojančią patirtį joms šiame gyvenime. Tai gali būti dėl negatyvių įsitikinimų sistemų, įgytų per jūsų sielos kelionę. Pavyzdžiai negatyvių programų yra:

 • Aš nenusipelniau laimės
 • Laimė ateina tik per pažintis ir sunkumus
 • Aš nesu pakankamai gera (s)
 • Manęs reikia _____________, todėl aš neturiu laiko savo aistrai
 • Aš neturiu pakankamai išteklių įgyvendinti savo aistrą

Taip pat, jūsų aistra gali būti užmaskuota, nes iš tikrųjų tarnauja vienos iš jūsų negatyvių programų poreikiams. Pavyzdžiui, asmuo gali groti muzikos instrumentu ir daryti tai tik dėl pripažinimo, nes jaučia, kad nėra pakankamai geras. Tai skiriasi nuo grojimo instrumentu dėl to, kad tai nušviečia tavo sielą! Taigi, gali būti metas paleisti šią „aistrą“!

Jei patiriate baime pagrįstas emocijas, minimas žemiau, jums reikėtų iš naujo įvertinti savo aistrą ir kaip ji tarnauja jums šiame gyvenime, bei pagydyti už to slypinčias baimes.

Baime pagrįstos emocijos: baimė, pyktis, stresas, neapykanta, pasididžiavimas, pavydas, godumas, beviltiškumas, nelaimingumas, nesaugumas, tikėjimo trūkumas, meilės sau trūkumas, konkurencija, savi-destrukcija, kontrolė, savanaudiškumas, užsidarymas, gėda, abejonės, netikrumas, negatyvumas, lyginimas, kaltinimas, kartėlis, teisimas, žaizda, niurnėjimas, liūdesys.

Besitęsianti kelionė

 • Būkite nusiteikę audroms. Nesitikėkite, kad tai bus lengva.
 • Palaikykite smalsumą! Klaida yra tikėti, kad yra tik viena aista, kurią privaloma sekti visų kitų kaina. Fokusas neturėtų painiojamas su “siauru“ gyvenimu. Kelyje į ilgalaikę laimę apkabinkite daugiau, nei vieną aistrą! Kiekviena aistra yra svarbi!
 • Žinokite, kad jūsų aistros vystosi. Pavyzdžiui, jūs galite jausti džiaugsmą, kai fotografuojate. Nejauskite, kad turite būti apdovanojimo nugalėtojas kelionių fotografijoje rytoj. Leiskite visatai padėti jūsų aistrai vystytis. Neapkraukite savęs lūkesčiais ir apribojimais.
 • Jei suradote savo pašaukimą, jūs nebūtinai turite rytoj palikti savo darbą. Likite savo dabartiniame darbe, kol tyrinėjate galimybes. Kai kurioms aistros nėra lemta tapti mūsų pagrindiniu uždarbiu, ypač, jei jūs tai tik ką tik atradote.
 • Niekada nesiliaukite bandyti.  Negalite surasti savo aistros, visų pirma? Nuleiskite rankas po kelių dienų ir jums tikrai nepavyks. Bandykite, jei reikia, ir mėnesius, būkite įsipareigojęs tai surasti – galų gale, tai yra jūsų gyvenimo tikslas! – ir galiausiai jūs tai surasite. Galvojote, kad suradote savo aistrą, bet pavargote nuo jos? Nieko tokio! Vėl pradėkite iš naujo ir suraskite naują aistrą. Gali būti daugiau, nei viena aistra šiame jūsų gyvenime – patyrinėkite visas galimybes.

Kai tik džiaugsmo jausmas išnyksta ir atsiranda baime pagrįstos mintys, kaip pareiga, abejonė savimi, savikritika ir pan., padarykite pertrauką nuo savo aistros ir patyrinėkite savo jausmus. 

Tiesiog leiskite laiką būti džiaugsme. Taip paprasta!

Jūs galite sekti ir pamėgi mus čia: