Kodėl mes vykstame į retritus?

Per ilgai gyvenome kultūroje kontroliuojamo asmeninio tobulėjimo. Paslėptos dienotvarkės korporacinio versinio valdė požiūrį į pasaulį, kur linijinis mąstymas buvo viršūnė. Kolektyviai ir individualiai esame kviečiami keliauti mažiau keliautu keliu. Retritas yra sugrįžimas į normalumą, kur mes galime susibalansuoti ir integruoti. Būdas įtraukti vietoj atskirties. Būdas paleisti vietoj neštis. Palengvinimas naštos persekiojančio šešėlio Nežinomo, kuris yra pilnas neapsvarstytų, nematytų, neprisimintų galimybių, atmestų svajonių iš ankstesnių amžiaus tarpsnių. Niekada anksčiau nebuvo taip lengvai prieinama galimybė mums žengti iš suplanuotų būdų daryti dalykus į mūsų pačių širdžių teritoriją. 

Nauja gimsta iš tamsios gimdos „Nežinomo“

Žodis “retritas” laikomas kilusiu iš lotyniško žodžio “retrahere”, kuris reiškia “atsitraukti”. Vykti į „Atsiskyrimo“ vietą yra labai sena praktika. Žinome, kad Jėzus atsitraukė į dykumą ir tikriausiai neturėjo atpalaiduojančių masažų ir grožio procedūrų. Senovės graikai vykdavo į Delfį išminties. Buvo žinoma, kad sprendimai ateina iš pasąmonės gelmių ir retritai buvo skirti vystyti žinojimą, suvokimą ir kryptį. 

Dauguma mūsų ėjome per gyvenimą, nežinodami, kaip susitvarkyti su savo mintimis ir emocijomis, neturėdami įrankių ar supratimo netapti auka, nutikus sunkiems gyvenimo įvykiams, ir nepanyrant į kentėjimą. Svarbu nebūti įpainiotam į detales, kurie gali užtemdyti situacijos tiesą. Teigiama, kad Archimedas pasakė: “Duokite man atramą ir vietą stovėti ir aš išjudinsiu pasaulį.” Ši atrama yra Stebėjimo menas. 

Stebėjimo menas yra kiekvieno prigimtinė teisė, kuri yra ne tik įmanoma, bet ir labai paprasta. Tai yra mūsų natūrali būsena, Širdies būdas, kuriantis stebuklus. Širdis, stebinti be lūkesčių, yra būdas išlaisvinti širdies intelekto galią. Pažadas kažko naujo ir išliekančio. Stebėjimas yra būtinas ir retritas gali būti tvirtas pamatas. Kai mes reguliariai atsitraukiame iš savo įprastų gyvenimų, galime matyti dalykus iš naujos perspektyvos. Tai padeda mums būti motyvuotiems daryti dalykus, kuriuos mes įprastai darome, arba atrasti, kad esame pasirengę pakreipti maršrutą.

Labai svarbu atpažinti, kai nesijaučiame gerai, ir žinoti, ką daryti, kad gyventume subalansuotus gyvenimus ir galėtume duoti savo geriausią kiekvienoje situacijoje. Atsitraukti iš užimtos rutinos ir duoti šiek tiek savipriežiūros sau dar iki tol, kol pasiekiame visiems pažįstamą „perdegimą“. Mūsų mentalinės ligoninės ir kalėjimai – senas būdas atsitraukti kolektyvui, konteineriai, kuriuose laikome didelius išteklius neišaugusių sėklų, potencialių arba mūsų ateities lobių, kurie yra pasirengę perdirbimui, kai šešėlio, kurį sukūrėme ir nuo kurio bėgome, cunamis pagaliau pakyla ir linijinis protas galiausiai yra priverstas pasitraukti.

Nuo mažens jutau kvietimą kurti magiškas alchemines erdves, kuriose kiti galėtų patirti gyvenimą skirtingai. Taip pat ir pati dalyvauti grynuose ieškojimuose kažko paslaptingo. Mano troškimas yra pripažinti besivystantį žmonijos troškimą tyrinėti mūsų Nežinomą Naują Žemę. Paremti kitų keliones į požemio pasaulį mūsų pačių psichkos, kur yra saugomas potencialas ir galia. 

Retritai yra skirti mėgautis žydinčia dovana dabarties akimirkos. Galimybė pripildyti savo puodelį, iš naujo sulygiuoti savo protą bei susitelkti į prioritetizavimą tų dalykų, kurie iš tikrųjų yra svarbūs tau. Būti atskirai ir sugrįžti, iš kur mes pradėjome. Pažinti Savastį, kaip iškylančią visumą, pirmą kartą. Nuotykio ieškotojai, kurie reguliariai atsitraukia, į prabangią salą ar jų kambario tyloje, yra pionieriai naujo būdo. Būdo integruoti sąmoningą ir pasąmoningą. Būdo stebėti ir apdoroti. Tai yra gausios širdies ir nepaprasto gyvenimo būdas. 

Retritas, kuris leidžia erdvę augimui bei gijimui, apleistam malonumui nesuplanuotame ir netikėtame, yra pats intelektualiausias ir kūrybingiausias renginys. Tie, kurie yra pasirengę paleisti ir mėgautis visa gyvenimo tėkme, yra drąsinami žengti šitą žingsnį. Jei skaitote šį tekstą, tuomet jūs be abejonės esate pasirengę vykti į retritą ir mums būtų garbė, jei atvyktumėte ir praleistumėte laiką kartu su mumis. Mūsų retritai yra sudėti jums, iš širdies ir čia jūs turite paramą paleisti ir sugrįžti į jūsų tikrąjį aš, atsigaivinti, iš naujo pakrauti savo „baterijas“ ir vystytis jūsų pačių tempu.

10 priežasčių, kodėl vykti į retritą

  1. Susijungti su gamta.
  2. Atsijungti nuo technologijų. 
  3. Įvertinti savo dabartines aplinkybes.
  4. Paragauti gyvenamo gyvenimo su tikslu.
  5. Praleisti daugiau laiko praktikuojant.
  6. Liautis leisti protui paimti viršų.
  7. Apsupti save pozityvia energija.
  8. Surasti gijimą.
  9. Susijungti su žmonėmis.
  10. Skirti laiko sau, savipriežiūrai.

„Tai ne naujų vietų mes reikalaujame, bet naujų akių, su kuriomis galėtume jas matyti.“ ~ Marcel Proust

 
Galite sekti ir pamėgti mus čia: