Kodėl mes vykstame į retritus?

Per ilgai gyvenome kultūroje kontroliuojamo asmeninio tobulėjimo ir dvasingumo. Paslėptos dienotvarkės valdė požiūrį į pasaulį, kur linijinis mąstymas buvo viršūnė. Kolektyviai ir individualiai esame kviečiami keliauti mažiau keliautu keliu. 

Žodis “retritas” laikomas kilusiu iš lotyniško žodžio “retrahere”, reiškiančiu “atsitraukti”. Vykti į “Atsiskyrimo” vietą yra labai sena praktika. Žinome, kad Jėzus atsitraukė į dykumą ir tikriausiai neturėjo atpalaiduojančių masažų ir grožio procedūrų. Senovės graikai vykdavo į Delfį pasisemti išminties. Buvo žinoma, kad sprendimai ateina iš pasąmonės gelmių ir atsitraukimai buvo skirti vystyti žinojimą, suvokimą bei kryptį. 

Retritai sugrįžo ir yra tapę šiuolaikinės kultūros dalimi. Niekada anksčiau nebuvo taip lengvai prieinama galimybė žengti iš suplanuotų būdų daryti dalykus į mūsų pačių širdžių teritoriją, iš naujo atrasti apleistą malonumą nesuplanuotame ir netikėtame.

Nauja gimsta iš tamsios “Nežinomo” gimdos

Dauguma mūsų ėjome per gyvenimą, nežinodami, kaip susitvarkyti su savo mintimis ir emocijomis, neturėdami įrankių ar supratimo netapti auka, nutikus sunkiems gyvenimo įvykiams, bei nepasineriant į kentėjimą. Teigiama, kad Archimedas pasakė: “Duokite man atramą bei vietą stovėti ir išjudinsiu pasaulį.” Ši atrama yra stebėjimo menas. Stebėjimo menas yra kiekvieno prigimtinė teisė, ne tik įmanoma, bet ir labai paprasta. Tai mūsų natūrali būsena, Širdies būdas, kuriantis stebuklus. Širdis, stebinti be lūkesčių, yra būdas išlaisvinti širdies intelekto galią. 

Mentalinės ligoninės ir kalėjimai buvo seno amžiaus būdas kolektyvui atsitraukti ir šiandien tai yra konteineriai, kuriuose  laikome didelius išteklius nesudygusių sėklų, potencialių arba ateities lobių, kurie yra pasirengę perdirbimui, kai šešėlio cunamis pakyla ir linijinis protas yra priverstas pasitraukti. 

Retritas yra sugrįžimas į normalumą, kur mes galime iš naujo susibalansuoti ir integruoti. Retritas yra būdas įtraukti vietoj atskirties. Būdas paleisti vietoj neštis. Palengvinimas naštos persekiojančio šešėlio nežinomo, kuris yra pilnas neapsvarstytų, nematytų, neprisimintų galimybių, atmestų svajonių iš ankstesnių amžiaus tarpsnių.  

Nuo mažens jutau kvietimą kurti magiškas alchemines erdves, kuriose kiti galėtų patirti gyvenimą kitaip, ir taip pat pati dalyvauti ieškojimuose to kažko paslaptingo. Mano retritų tikslas yra pripažinti šį besivystantį troškimą tyrinėti mūsų Naują Nežinomą Žemę, paremti kitų keliones į požemio pasaulį mūsų pačių psichikos, kur yra saugomi mūsų potencialas ir galia. 

Retritai yra skirti mėgautis dabarties akimirkos dovana, pažinti Savastį, kaip iškylančią visumą, pirmą kartą. Retritas, kuris leidžia erdvę augimui bei gijimui, yra ypač intelektualus ir kūrybingas renginys. Tie, kurie yra pasirengę paleisti ir mėgautis nesuvaržyta gyvenimo tėkme, yra drąsinami žengti šį žingsnį. Tie nuotykio ieškotojai, kurie reguliariai atsitraukia, į prabangią salą ar jų kambario tyloje, yra naujo būdo pionieriai. Būdo integruoti sąmoningą ir pasąmoningą, būdo stebėti ir apdoroti. Tai yra Gausios Širdies ir Nepaprasto Gyvenimo būdas. 

Kuo retritas skiriasi nuo atostogų? 

Įprastos atostogos skirtos atsipalaiduoti, turėti smagumo ir praleisti laiko su mylimais žmonėmis, kas yra vertinga, tačiau tai skiriasi nuo retrito. Kaip dažnai sugrįžtate po atostogų, jausdamiesi taip pat, kaip išvykote? Retritai yra kuriami patirti tikrą atsigaivinimą ir vystyti asmeninį augimą. Tai yra vieta nurimti, susitelkti, patirti vidinius poslinkius, kuriems esate pasirengę, pažvelgti į savo gyvenimą iš didesnės perspektyvos ir susijungti su dvasia. 

Atostogos gali jaustis nuostabiai tol, kol jose esame, tačiau nauda ilgai nesitęsia. Retritai yra sukurti padėti paleisti ir pasiekti ilgalaikį pokytį. Labiau tikėtina, kad po retrito sugrįšite į namus, jausdamiesi atsinaujinę, atviresni, su nauju gyvybingumu ir energija gyvenimui. Retritai padeda atsijungti ir pašalina distrakcijas. Kai esate retrite, jūs nesate prieinami kiekvieno norams ir reikalavimams, galų gale, stresą keliančioms pasaulio naujienoms. Kartais žmonės jaučia pasipriešinimą vyksti į retritą dėl to, kad reikės “atsijungti”, o kai ateina laikas išvykti iš retrito, jie nenori pagalvoti, kad vėl turės sugrįžti į tai! 

Retritas gali paspartinti jūsų augimą. Dažniausiai, žmonės bando augti mažais kąsneliais. Jūs skaitote knygas, klausotės seminarų įrašų arba nueinate į terapiją vieną ar dukart per mėnesį, tačiau tai yra mažos “salos” kitaip įtemptose dienose ir savaitėse. Progresas įmanomas, tačiau jūs negalite sukurti pakankamo momentumo esminei transformacijai, kurios jūs trokštate. Tai gali būti pasiekta retrite, kuris yra sukurtas su šia intencija ir yra vedamas lyderio, taip pat grupės parama yra su jumis.  

Dažnai per retritus žmonės sako: “Žinojau tai, bet to negyvenau.” Retritai suteikia galimybę iš tikrųjų įgyvendinti dalykus, kurių išmokote, kuriuos jau žinote. Tai yra visiško pasinėrimo patirtis. Be to, dažniausiai, retritai yra laikomi gražiose gamtos vietose, kurios padeda atpalaiduoti nervų sistemą ir remia fizinę bei mentalinę sveikatą daugybe būdų. 

Šalia to, kad retritai yra ideali aplinka giliam ir besitęsiančiam augimui, tai yra vieta, kur, kaip sakė viena mūsų retrito dalyvė, “galime pasileisti plaukus”. Tai yra galimybė sugrįžti į vaikišką nuostabą, smalsumą ir tyrinėjimą. Augimas gali būti smagus! Retritai yra sukurti padėti paleisti buvimo suaugusiu naštą, kaip atsakomybę rūpintis namų priežiūra ar maisto ruoša. Viskas, ką jums reikia daryti, tai pasirodyti ir susitelkti į save, jūs turite erdvę, laiką ir paramą, kurios jums reikia žvelgti vidun, mokytis ir tiesiog žaisti, patirti džiaugsmą bei mėgautis gyvenimu.

Galiausiai, retritai yra galimybė užmegzti ryšius, partnerystes ir draugystes visam gyvenimui su panašiai mąstančiais žmonėmis. Žmonės, kurie yra aplink mus, daro mums įtaką. Dažnai dalyviai po retritų grįžta namo įkvėpti tuo, ką išmoko, tačiau per laiką jų fokusas yra linkęs išblėsti, todėl mes kuriame struktūras padėti dalyviams išlikti ryšyje vieniems su kitais ir paremti vieniems kitus jų kelionėse. Sielai artimos bendruomenės turėjimas gali padėti jūsų transformacinėje kelionėje ir palaikyti progresą, kurį pasiekėte retrite. 

10 priežasčių vykti į retritą

  1. Pailsėti ir atsigauti.
  2. Atsijungti nuo technologijų, detoksikuotis ir susijungti su Gamta. 
  3. Pagerbti save ir skirti laiko holistinei savipriežiūrai.
  4. Iš naujo įvertinti savo vertybes ir dabartines aplinkybes.
  5. Paragauti gyvenimo, gyvenamo su tikslu.
  6. Praleisti daugiau laiko užsiimant dvasine praktika.
  7. Užbaigti leisti protui paimti viršų.
  8. Surasti reikiamą gijimą.
  9. Apsupti save pozityvia, aukštų vibracijų energija.
  10. Susijungti su panašiai mąstančiais žmonėmis.

„Tai ne naujų vietų mes reikalaujame, bet naujų akių, su kuriomis galėtume jas matyti.“ ~ Marcel Proust

Kada buvo paskutinis kartais, kai jūs leidote sau atsitraukti ir susitelkti į asmeninį ir dvasinį augimą? Esame taip atitraukti mūsų kasdienių užimtų gyvenimų, greito tempo, ilgo sąrašo atsakomybių ir įsipareigojimų, kad sunku ištraukti save iš to. Dažnai atrodo, kad neturime laiko net pagalvoti apie pauzę. Jei esate rimtai įsipareigoję savo asmeniniam augimui, gyvenimo transformacijai, atėjimui į savo pačių didesnius vaidmenis, bei norite sukurti laiko bei erdvės susitelkti, rekomenduojama apsvarstyti dalyvavimą retrite. 

Man būtų priveligija ir garbė, jei atvyktumėte ir praleistumėte laiką kartu su mumis viename iš mūsų retritų, kurie yra kuriami jums iš širdies, kur jūs turite visapusę paramą paleisti, atsigaivinti ir sugrįžti į jūsų tikrąjį aš, iš naujo pakrauti savo “baterijas” ir toliau vystyti jūsų unikalioje kelionėje savo pačių tempu. 2020-aisiais vesiu du retritus – Indijoje ir Balyje ir galbūt vieną ar keletą trumpų tarp jų. Drąsinu jus pažvelgti į juos ir pajausti, ar kuris nors iš jų kalba jums ten, kur jūs dabar esate. 

Iki malonaus!