Kodėl mes vykstame į retritus?

Per ilgai gyvenome kultūroje kontroliuojamo asmeninio tobulėjimo ir dvasingumo. Paslėptos dienotvarkės valdė požiūrį į pasaulį, kur linijinis mąstymas buvo viršūnė. Kolektyviai ir individualiai esame kviečiami keliauti mažiau keliautu keliu. Žodis “retritas” laikomas kilusiu iš lotyniško žodžio “retrahere”, reiškiančiu “atsitraukti”. Vykti į „Atsiskyrimo“ vietą yra labai sena praktika. Žinome, kad Jėzus atsitraukė į dykumą ir tikriausiai neturėjo atpalaiduojančių masažų bei grožio procedūrų. Senovės graikai vykdavo į Delfį pasisemti išminties. Buvo žinoma, kad sprendimai ateina iš pasąmonės gelmių ir atsitraukimai buvo skirti vystyti žinojimą, suvokimą bei kryptį. Retritai sugrįžo ir yra tapę šiuolaikinės kultūros dalimi. Niekada anksčiau nebuvo taip lengvai prieinama galimybė žengti iš suplanuotų būdų daryti dalykus į mūsų pačių širdžių teritoriją, iš naujo atrasti apleistą malonumą nesuplanuotame ir netikėtame.

Nauja gimsta iš tamsios „Nežinomo“ gimdos

Dauguma mūsų ėjome per gyvenimą, nežinodami, kaip susitvarkyti su savo mintimis ir emocijomis, neturėdami įrankių ar supratimo netapti auka, nutikus sunkiems gyvenimo įvykiams, nepanyrant į kentėjimą. Teigiama, kad Archimedas pasakė: “Duokite man atramą bei vietą stovėti ir išjudinsiu pasaulį.” Ši atrama yra stebėjimo menas. Stebėjimo menas yra kiekvieno prigimtinė teisė, ne tik įmanoma, bet ir labai paprasta. Tai mūsų natūrali būsena, Širdies būdas, kuriantis stebuklus. Širdis, stebinti be lūkesčių, yra būdas išlaisvinti širdies intelekto galią. Stebėjimas yra būtinas ir retritas gali būti tvirtas pamatas. 

Mentalinės ligoninės ir kalėjimai buvo seno amžiaus būdas kolektyvui atsitraukti ir šiandien tai yra konteineriai, kuriuose  laikome didelius išteklius nesudygusių sėklų, potencialių arba ateities lobių, kurie yra pasirengę perdirbimui, kai pagaliau šešėlio cunamis pakyla ir linijinis protas yra priverstas pasitraukti. Retritas yra sugrįžimas į normalumą, kur galime iš naujo susibalansuoti ir integruoti. Būdas įtraukti vietoj atskirties. Būdas paleisti vietoj neštis. Palengvinimas naštos persekiojančio šešėlio Nežinomo, kuris yra pilnas neapsvarstytų, nematytų, neprisimintų galimybių, atmestų svajonių iš ankstesnių amžiaus tarpsnių.  

Nuo mažens jutau kvietimą kurti magiškas alchemines erdves, kuriose kiti galėtų patirti gyvenimą kitaip, kaip ir dalyvauti  ieškojimuose kažko paslaptingo. Mano organizmuojamų retritų tikslas yra pripažinti besivystantį troškimą patyrinėti mūsų Naują Nežinomą Žemę, paremti kitų keliones į požeminį pasaulį mūsų pačių psichkos, kur yra saugomas potencialas ir galia. 

Retritai skirti mėgautis dabarties akimirkos dovana, pažinti Savastį kaip iškylančią visumą pirmą kartą. Retritas, kuris leidžia erdvę augimui bei gijimui, yra neįtikėtinai intelektualus ir kūrybingas renginys. Tie, kurie yra pasirengę paleisti ir mėgautis nevaržoma gyvenimo tėkme, yra drąsinami žengti šį žingsnį. Nuotykio ieškotojai, kurie reguliariai atsitraukia, ar į prabangią salą, ar jų kambario tyloje, yra pionieriai naujo būdo. Būdo integruoti sąmoningą ir pasąmoningą, stebėti ir apdoroti. Tai yra gausios širdies ir nepaprasto gyvenimo būdas. 

10 priežasčių vykti į retritą

  1. Pailsėti ir atsigauti.
  2. Atsijungti nuo technologijų ir susijungti su gamta. 
  3. Skirti laiko savipriežiūrai.
  4. Įvertinti savo dabartines aplinkybes.
  5. Paragauti gyvenimo su tikslu.
  6. Praleisti daugiau laiko praktikuojant.
  7. Nustoti leisti protui paimti viršų.
  8. Surasti gijimą.
  9. Apsupti save pozityvia energija.
  10. Susijungti su kitais žmonėmis.

Kuo retritas skiriasi nuo atostogų? 

Įprastos atostogos yra skirtos atsipalaiduoti, turėti smagumo ir praleisti laiko su mylimais žmonėmis, kas yra vertinga, tačiau tai skiriasi nuo retrito. Kaip dažnai sugrįžtate po atostogų, jausdamiesi taip pat, kaip išvykote? Retritai yra sukurti patirti tikrą atsigaivinimą. Tai yra vieta nurimti, susitelkti, turėti vidinius poslinkius, pažvelgti į savo gyvenimą iš didesnės perspektyvos bei susijungti su dvasia. 

Atostogos gali jaustis nuostabiai tol, kol jose esame, tačiau nauda ilgai nesitęsia. Retritai yra sukurti padėti paleisti ir pasiekti ilgalaikį pokytį. Labiau tikėtina, kad po retrito sugrįšite į namus, jausdamiesi atsinaujinę, atviresni ir su nauju gyvybingumu gyvenimui. Retritai padeda atsijungti ir pašalina distrakcijas. Kai esate retrite, jūs tiesiog nesate prieinami kiekvieno norams ir reikalavimams, galų gale, stresą keliančioms pasaulio naujienoms. Kartais žmonės jaučia pasipriešinimą vyksti į retritą dėl to, kad reikės atsijungti, o kai ateina laikas išvykti iš retrito, jie nenori pagalvoti, kad vėl turės sugrįžti į tai! 

Retritas gali padėti paspartinti jūsų augimą. Dažniausiai, žmonės bando augti mažais kąsneliais. Jūs skaitote knygas, klausotės seminarų įrašų arba nueinate į terapiją vieną ar dukart per mėnesį, tačiau tai yra mažos salelės kitaip įtemptose dienose ir savaitėse. Progresas įmanomas, tačiau galite nesukurti pakankamo momentumo esminei transformacijai, kurios trokštate. Tai gali būti pasiekta retrite, kuris yra sukurtas augimui ir vedamas lyderio, taip pat grupės energija yra su jumis.  

Per retritus žmonės dažnai sako: „Žinojau tai, bet negyvenau to.“ Retritai suteikia galimybę iš tikrųjų įgyvendinti dalykus, kuriuos išmokote ir tai, ką jau žinote. Tai yra visiško pasinėrimo patirtis. Taip pat, dažniausiai, retritai yra laikomi gražiose gamtos vietose, kurios padeda atpalaiduoti nervų sistemą ir remia fizinę bei mentalinę sveikatą daugybe būdų. 

Šalia to, kad retritai yra ideali aplinka giliam, besitęsiančiam augimui, tai yra vieta, kur, kaip sakė viena mūsų retrito dalyvė, „galime pasileisti plaukus“! Tai galimybė sugrįžti į vaikišką nuostabą, smalsumą, tyrinėjimą. Augimas gali būti smagus! Retritai yra sukurti padėti paleisti buvimo suaugusiu naštą, kaip atsakomybę rūpintis namų priežiūra ar maisto ruoša. Viskas, ką jums reikia daryti, tai pasirodyti ir susitelkti į save, galite žvelgti vidun, mokytis ir žaisti.

Galiausiai, retritai yra galimybė užmegzti ryšius, partnerystes ir draugystes visam gyvenimui su panašiai mąstančiais žmonėmis. Mes esame įtakojami žmonių, kurie yra aplink mus. Bendruomenės turėjimas gali padėti jums jūsų transformacinėje kelionėje bei palaikyti progresą, kurį pasiekėte retrite. Dažnai dalyviai po retritų grįžta namo įkvėpti tuo, ką išmoko, tačiau per laiką fokusas yra linkęs išblukti, todėl kuriame struktūras padėti dalyviams išlikti ryšyje ir padėti vieni kitiems jų kelionėse.

„Tai ne naujų vietų mes reikalaujame, bet naujų akių, su kuriomis galėtume jas matyti.“ ~ Marcel Proust

Kada buvo paskutinis kartais, kai leidote sau atsitraukti ir susitelkti į asmeninį augimą ir dvasingumą? Esame taip atitraukti mūsų kasdienių gyvenimų, ilgo sąrašo atsakomybių ir įsipareigojimų, kad sunku ištraukti save iš to. Dažnai atrodo, kad neturime laiko net pagalvoti apie pertrauką. Jei esate rimtai įsipareigoję asmeniniam augimui ir norite sukurti laiko bei erdvės susitelkti, rekomenduoju apsvarstyti dalyvavimą retrite. 

Man būtų garbė, jei atvyktumėte ir praleistumėte laiką kartu su mumis viename iš mūsų retritų, sudėtų jums, iš širdies, kur jūs turite paramą paleisti bei sugrįžti į jūsų tikrąjį aš, atsigaivinti, iš naujo pakrauti savo „baterijas“ ir vystytis jūsų pačių tempu. 2020-aisiais vesiu du retritus – Indijoje ir Balyje ir galbūt vieną ar keletą trumpų tarp jų, drąsinu jus pažvelgti į bet kurį iš jų, ar jie jums kalba ten, kur jūs dabar esate jūsų kelionėje. 

 

Galite sekti ir pamėgti mus čia: